Logowanie

Aktualności

Podsumowanie 5 kolejki sezonu 2011/2012

• autor: Visca el Sparta, 2011-09-28 00:04

W ostatniej kolejce rozgrywanej w ubiegłą niedziele padły aż trzy remisy, dwa razy gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa i jeden raz wygrywali przyjezdni. Padło łącznie 20 bramek. Najwięcej w meczu „Sparty” i „Platana”, „Unii” i „Huzara” oraz „Fortuny” i „Ikara”, bo aż po cztery. Ale wszystko po kolei...

„Sparta” Parszowice – „Platan” Siedlce
Jako jeden z pierwszych meczy w niedziele rozpoczął się w Parszowicach. Spotkanie to elektryzowało zarówno sympatyków miejscowych jak i przyjezdnych ze względu na to iż właśnie to spotkanie miało pokazać w jakim miejscu znajdują się obie drużyny. „Sparta” wygrywa 3 - 1 i utrzymała fotel lidera. Mecz nie był lekkim spacerkiem dla naszego zespołu jednak widać wyraźnie było, że ten „Platan” który z nami grał to już nie ta sama drużyna która rywalizowała jeszcze pół roku temu w klasie „A”. Braki kadrowe spowodowane różnymi przyczynami sprawiają ze zawodnikom z Siedlec coraz ciężej będzie o kolejne zdobycze punktowe. Mimo to życzymy powodzenia i jeszcze raz dziękujemy za spotkanie.

„Unia” Miłoradzice – „Huzar” Raszówka
Zespołowi z Raszówki udało się wywieźć z ciężkiego terenu jeden punkt. Mecz zakończył się wynikiem 2 – 2. W Miłoradzicach pozostał pewnie nie dosyt, ponieważ dwukrotnie w tym pojedynku wychodzili na prowadzenie. Bohaterem po tym meczu został wracający po kontuzji Grzegorz Dolata. Zawodnik „Huzara” dwukrotnie wpisał się na listę strzelców dając przyjezdnym upragniony punkt. Warto zaznaczyć że są to pierwsze punkty Raszówki zdobyte w Miłoradzicach od ładnych paru lat. Tym samym „Huzar” po tym meczu nadal ma kontakt z czołówką natomiast „Unia” nie wygrywając wskakuje na fotel v – ce lidera.

„Victoria” Rzeszotary – „Grom” Gromadzyń – Wielowieś
Miłą niespodziankę swoim sympatykom sprawili zawodnicy „Gromu” przywożąc z Rzeszotar jeden punkt. Mecz ten zakończył się wynikiem 1 – 1. Skazywani na porażkę na tym ciężkim terenie piłkarze z Wielowsi po raz kolejny pokazali charakter. Jednak marne to pocieszenie ponieważ po tej kolejce spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. „Victoria” natomiast remisując nie zrobiła sobie krzywdy, gdyż nadal znajduje się w górnej części tabeli utrzymując kontakt z czołówką.

„Fortuna” Obora – „Ikar” Miłogostowice
Mecz obu tych drużyn zapowiadała się równie ciekawie jak i ten rozgrywany w Parszowicach. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które liczyły na wygraną. „Fortuna” po porażce w Siedlcach chciała zrehabilitować się swoim kibicom i pewnie pokonać „Ikara”. Klub z Miłogostowic mający wysoki aspiracje po stracie punktów przed tygodniem na własnym terenie również jechał do Obory z chęcią wygranej. Jednak los sprawił ze obie drużyny mogą po tej kolejce przypisać sobie w ligowej tabeli po jednym oczku. Mecz zakończył się wynikiem 2 – 2.

„Victoria” Niemstów – „Czarni” Dziewiń
Mecz w Niemstowie toczył się również o wysoką stawkę. Zarówno gospodarze jak i gości po wygranej mogli lekko odbić się od ligowego dna. Udało się to zawodnikom „Victorii”, którzy pokonali gości 2 – 1. Wygrana jednak miejscowym nie przyszła łatwo, ponieważ od 23 minuty musieli gonić wynik. Po dobrze wykonanym rzucie wolnym „Czarni’ obejmują prowadzenie. Zawodnicy trenera Morocha jednak nie załamali się i już do przerwy doprowadzają do wyrównania. Strzelcem bramki zostaje Miłek Winiarski. Druga połowa rozpoczyna się doskonale dla drużyny z Niemstowa. W 47 minucie Tomek Łojek otrzymuje doskonałe podanie i nie marnuje go strzelając jak się później okazało zwycięskiego gola. Tym samym „Victoria” inkasuje komplet punktów i przeskakuje w tabeli „Czarnych”.

„Transportowiec” Kłopotów – „Czarni” Golanka Dolna
W meczu „na szczycie” spotkała się ostatnia z przedostatnią drużyną w lidze. Miło zaskoczyła nas drużyna z Golanki odnosząc pierwszą wygraną w tym sezonie. Goście łatwo wygrywają 0 – 3 i zaliczają awans o dwa miejsca w górę tabeli zajmując 10 pozycję. Natomiast „Transportowiec” znalazł się na ligowym dnie, bądź jak niektórzy twierdzą znacznie niżej. Ostatnie trzy punkty zawodnicy z Golanki zdobyli 26. 10. 2008r. !!! wygrywając właśnie z drużyną z Kłopotowa 5 – 2, lecz wówczas gospodarzem byli „Czarni”. Gratulujemy gościom wygranej i życzymy powodzenia.